mapa webu
luznaluznaluzna
O nasSluzbyCenyFotografieKontaktspace
Tipy na vylet

Untitled Document

  Loučka – Doubrava - Rozhledna 12 km
loučka
Rohledna stojí na kopci Doubra mezi Vizovicemi a Loučkou v nadmořské výšce 672m. Stožár je vysoký 55m a do výšky 33m nad základnou je zpřístupněna po točitém schodišti vyhlídková plošina. Na rozhlednu si můžete vyjet i autem, které se může nechat na odstavném parkovišti.

  Uherský Brod - Aquapark 13 km
delfín
 

  Uherský Brod - Muzeum J.A.Komenského 13 km
muzeum
Muzeum Jana Ámose Komenského, Sloupový sál Uherský Brod, Hradní nám. 36, drobnější barokní architektura náležející do skupiny pozoruhodných Martinelliho staveb. Na místě gotického hradu měl původně vzniknout velkorysý barokní zámecký komplex. Od 90. let 17. stol. do r. 1705 byl však vybudován pouze fragment - trojlodní sloupový sál zaklenutý barokními křížovými klenbami.

  Vizovice (zámek, R. Jelínek) 18 km
vizovice
 

  Vlčnov - jízda králů, vinné sklepy 18 km
vlcnov
Vlčnov je malebná slovácká obec 5 km od Uherského Brodu s typickým vesnickým uspořádáním. V republice a v poslední době i mimo hranice státu je známá vlčnovská Jízda králů, která se každoročně koná poslední neděli v květnu.

  Zoo - Lešná 20 km
lesna
Areál zoo se nachází v krásném historickém parku. Zoo Zlín je moderní biopark s prostornými expozicemi zvířat, které co nejvěrněji napodobují původní domovinu zvířat. Originalitou je rozčlenění areálu podle jednotlivých kontinetů. Prostředí areálu doplňují četná jezírka, vodotrysky a rybníčky. Romantické prostředí areálu umocňuje i zámek Lešná.

  Otrokovice - Baťův kanál 25 km
bata
Baťův kanál – historická vodní cesta na řece Moravě, kterou je dnes možno proplout na vypůjčených či vlastních plavidlech všeho druhu.

  Velehrad 38 km
velehrad
V obci ležící v údolí potoka Salašky mezi odlesněnými výběžky Chřibů asi 7 km severozápadně od Uherského Hradiště. V obci, která patří k nejvýznamnějším poutním místům na Moravě a v Čechách. Význam Velehradu v našich národních dějinách podtrhla i návštěva papeže Jana Pavla II. v dubnu 1990.

  Buchlovice - zámek 40 km
buchlovice
Zámek v Buchlovicích vznikl na přelomu 17. a 18. století. Říká se, že jej nechal postavit Dětřich z Petřvaldu pro svou italskou manželku Eleonoru, která byla zvyklá na teplo jihu, a proto se nemohla přizpůsobit chladným místnostem na hradě Buchlov.

  Buchlovice - hrad 45 km
buchlov
Hrad Buchlov zaujímá exponovanou polohu na vysokém, zdaleka viditelném kopci na okraji Chřibských vrchů. Jádro vnitřního hradu je starší než první písemná zpráva o Buchlovu z roku 1300.

  Kroměříž - Arcibiskupský zámek a zahrady 50 km
buchlov
Komplex zahrad a zámku patří od roku 1995 mezi Národní kulturní památky České republiky a od roku 1998 patří mezi památky UNESCO.

admin . webdesign by .MYLEE Design (c) 2006-