mapa webu
luznaluznaluzna
O nasSluzbyCenyFotografieKontaktspace

kulturní akce 2017 ...vice

Tipy na vylet

Untitled Document

o nás

Významné kulturní akce
duben - srpen FESTIVAL KROJOVANÝCH DECHOVÝCH HUDEB
Hudba k poslechu a tanci

Poslechnout a zatančit si můžete na známé krojované dechové hudby z různých regionů naší Jihovýchodní Moravy. Hraje u nás např. známá Mistříňanka, která vznikla v Miloticích. Dále Stříbrňanka, Fryštácká Javořina, Svatobořáci nebo Vracovjáci.

15. dubna 2017
VELIKONOČNÍ JARMARK

Jarní jarmark spojený s folkorem


Přijeďte za náma na ochutnávku velikonočních jarních specialit, podívat se na lidová řemesla, poslechnout folklor a mnoho dalšího.

12. - 14. května 2017


OTEVÍRÁNÍ PRAMENŮ

Víkend pro celou rodinu


Velkým svátkem, konaným v Luhačovicích vždy v první polovině května,
je obřad otevírání a svěcení pramenů. Léčivé prameny a nádherné stavby
ožijí pestrými kroji, secesními kostýmy, veterány, zpěvem a tancem
a pomůžou zapomenout na všední dny. V tyto slavnostní dny se přenesete do poklidné atmosféry počátku minulého století.

27. května 2017


LUHAČOVICE MĚSTO MÓDY A ZDRAVÍ

Korunka Luhačovice s módní přehlídkou


Již od roku 2002 Korunka Luhačovice pořádá každoroční benefici Luhačovice – město zdraví a módy. Hlavním bodem programu je charitativní módní přehlídka, které se zúčastňují slavné osobnosti z oblasti kultury. Cílem této akce je slavnostní zahájení lázeňské sezony a především podpora lidem, kteří to potřebují.
květen – září

KOLONÁDNÍ KONCERTY

Hudba zní lázněmi


Ke kulturnímu létu v Luhačovicích neodmyslitelně patří od května do konce září odpolední kolonádní koncerty rozmanitých hudebních žánrů od smyčcových komorních orchestrů přes swing, dixieland, dechovou hudbu, folklor a pěvecké sbory.

5. - 10. června 2017


SETKÁNÍ ŘEZBÁŘSKÝCH MISTRŮ

... Aneb krása v dřevě ukrytá


Čeká Vás báječná podívaná práce mistrů řezbářů. V odpoledních hodinách dokreslují dny koncerty a vystoupení vybraných hudebních souborů. Šestidenní setkání slavnostně vyvrcholuje s vernisáží konečných řezbářských děl s bohatým program.

15. - 17. června 2017


LUHAČOVICKÁ DIVADELNÍ SEŠLOST

Přehlídka ochotníckých divadelních souborů


Do Lázeňského divadla přijíždějí ochotníci z Čech, Slezska, Moravy i Slovenska. Lázně Luhačovice, a.s., začala pořádat tuto událost na počest iniciátora a zakladatele Lázeňského divadla MUDr. Zikmunda Jankeho, který se zapsal do historie lázní nejen jako lékař, ale také jako hudebník, spisovatel a hlavně nadšený ochotník.
22. června 2017


KONCERT HUDBY HRADNÍ STRÁŽE A POLICIE ČR

Jedinečné odpoledne


Vrcholem „kolonádní sezóny“ je prestižní koncert 65ti členného orchestru Hudby Hradní stráže a Policie České republiky, ke kterému také patří přehlídka motorizované jednotky Hradní Stráže a ukázka programu jednotky Hradní stráže.
29. června - 2. července 2017

FESTIVAL LUHOVANÝ VINCENT
Letní multižánrový festival nejen pro mladou generaci

Prodloužený víikend Vincenta se uskutečňuje na nejrůznějších místech v Luhačovicích. Na programu živá hudební, divadelní, taneční, výtvarná, filmová či literární představení.

4. - 6. července 2017
FESTIVAL LUHAČOVICKÝ ŠVIHÁK

Festival humoru, zábavy a smíchu


Lázeňské Luhačovice ožívají tradičně Luhačovický Švihákem. Každý rok k nám zavítají populární baviči a oblíbení hudebníci.
9. července 2017


LUHAČOVICKÁ POUŤ
Pouť uprostřed lázní

Každoroční pouť má již svoji tradici a stala se jedním z vyhledávaných zážitků a velmi navštěvovaných akcí. Pravidelně je pořádána slavnostní mše svatá, atrakce pro děti, jarmark, koncerty dechových hudeb a další zábava pro celou rodinu.
17. - 21. července 2017


FESTIVAL JANÁČEK A LUHAČOVICE

Dostaveníčko s vážnou hudbou


Setkávání milovníků vážné hudby, především Leoše Janáčka, to je Festival Janáček a Luhačovice, jenž se zařadil mezi nejprestižnější hudební události v České republice, která se koná na počest tohoto hudebního génia. Jubilejní 20. ročník Festivalu Janáček a Luhačovice bude zahájen 18. července v místním kostele, kdy bude v Luhačovicích prvně uvedena Glagolská mše v podání Filharmonie B. Martinů Zlín. Festival zakončí koncert Evy Urbanové.
31. července - 11. srpna 2017


AKADEMIE VÁCLAVA HUDEČKA A SVÁTKY HUDBY

Mladí talentovaní houslisté se zdokonalují pod vedením Mistra Václava Hudečka


Luhačovice každoročně hostí mladé talentované houslisty při letních houslových kurzech, které pořádá houslový virtuos Václav Hudeček. Odměnou pro nejlepšího z nich je mistrovský nástroj a možnost vystoupit s mistrem na jeho vánočním turné.
21. - 26. srpna 2017


DIVADELNÍ LUHAČOVICE

Týden komorních představení českých a slovenských divadelních scén


Cílem přehlídky komorní divadelní tvorby „Divadelní Luhačovice“, je nabídnout divákům výběr nejlepších, nejzajímavějších a oceněných komorních představení českých a slovenských divadelních scén.

6. - 9. září 2017


DNY SLOVENSKÉ KULTURY

Rozmanité Luhačovice s krásnou a měkkou slovenštinou


Luhačovické kulturní léto uzavírají Dny slovenské kultury, které mají za cíl navázat na tradici setkávání se Čechů a Slováků v našich lázních. Během čtyř dnů se můžou návštěvníci potěšit slovenským filmem, divadlem, hudbou, fotografickou výstavou i gastronomií.
15. - 17. září 2017


MFDFS PÍSNÍ A TANCEM

Krása krojů, exotických tanců a dětské radosti uprostřed pestrobarevných, podzimních Luhačovic


Posledním festivalem, doznívajícího léta je Mezinárodní festival dětských folklorních souborů PÍSNÍ A TANCEM. Dětské soubory se svým pestrým a barevným třídenním programem roztančí a rozezpívají celé Luhačovice.

28. září 2017
SVATOVÁCLAVSKÝ JARMARK

Podzimní jarmark k oslavě svátku sv. Václava
Tradiční svatováclavský jarmark farmářského typu. Tato podzimní událost nabízí bohaté gastronomické zážitky, historickou hudbu a tance, lidová řemesla a jiné. Příjemnou atmosféru dotvoří doprovodný kulturní program pro děti i dospělé.

1. prosince 2017
VÁNOČNÍ JARMARK

Zimní vánoční atmosféra na Náměstí 28. října


Vánoční řemeslný jarmark s rozsvícením vánočního stromu na náměstí a bohatého programu po celý den.

admin . webdesign by .MYLEE Design (c) 2006-